FINAŁ FERII W BIBLIOTECE

dodano: 11.02.2016
autor: Zofia Janczewska
Dobiegły końca długo wyczekiwane przez dzieci i młodzież ferie zimowe. Dzieci chętnie brały udział w różnorodnych zajęciach np.: plastycznych, grach zręcznościowych, konkursach literackich, zajęciach kulinarnych, komputerowych i edukacyjnych. Nie obyło się bez małego kina. Obejrzeliśmy filmy tj. „Pippi Langstrumpf”, „Smerfy” i „Odlot”.

W pierwszym tygodniu wielkim uznaniem cieszyły się zajęcia Decoupage – drugie życie starego słoiczka, mam talent – karaoke i własnoręcznie wykonane maski karnawałowe. Drugi tydzień był również bardzo owocny. Wykonaliśmy walentynkowe serduszka z papierowej wikliny. Odbyły się zajęcia z książką - czytanie na zawołanie oraz czytanie z podziałem na role.

Najwspanialszym dniem ferii był „tłusty czwartek” kiedy to dzieci z pomocą Pani Rozalii Michałowskiej oraz Pani Zosi własnoręcznie wykonały faworki. Śmiechu, radości oraz zapału do pracy było co nie miara. Po usmażeniu wszyscy razem zasiedli do degustacji.

Piątek był podsumowaniem dwóch tygodni ferii. Odbył się bal przebierańców w trakcie, którego wszystkie dzieci otrzymały nagrody. W tym dniu przeprowadzono z dziećmi ankietę na temat: „Czy podobały Ci się ferie w Bibliotece i co chciałbyś robić podczas takich zajęć?”. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały serduszka walentynkowe.

Serdecznie dziękujemy Seniorce Pani Rozalii Michałowskiej za pomoc na zajęciach podczas ferii.