FILIA BIBLIOTECZNA W GARBNIE CIESZY SIĘ NOWYM LOKALEM

Autor: Tomasz Lenkowski
Filia Biblioteczna w Garbnie od kilku tygodni cieszy się nowym lokalem. Pod koniec lipca biblioteka została przeniesiona do nowo powstałej Świetlicy Wiejskiej. 

- Jako dyrekcja i bibliotekarze Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Korszach wiele lat czekaliśmy na odpowiednie miejsce dla ulokowania Filii Bibliotecznej w Garbnie. Naszym marzeniem było posiadanie pomieszczenia dostosowanego dla potrzeb bibliotecznych – mówi Jadwiga Hajduk dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Korszach.

- Dzięki staraniom i przychylności Pana Burmistrza nasze marzenia się spełniły. Cieszymy się, że będziemy mogli w jeszcze większym zakresie zaspakajać potrzeby naszych użytkowników. Zapewniamy, że podejmiemy wszelkie starania, aby to miejsce było przyjazne i otwarte dla wszystkich mieszkańców – dodaje Jadwiga Hajduk.

- Oprócz roli określonej w statucie biblioteka zajmuje się organizowaniem imprez kulturalnych: " Dzień Kota ", " Światowy Dzień Pluszowego Misia ", "Mikołajki", " Wakacje w Bibliotece", " Ferie na wesoło ", "Cała Polska czyta dzieciom". Organizujemy lekcje i wycieczki, popołudnie i ranek z bajką, gry i zabawy, zajęcia plastyczne i konkursy, które w pisały się na stałe w kalendarz działalności: "Kartki Walentynkowe”, „ Ozdoby wielkanocne", "Stroiki i kartki Bożonarodzeniowe". Dla najmłodszych wypożyczamy "Bajkowe walizeczki malucha". Wszyscy mieszkańcy Garbna i okolic mogą bezpłatnie z korzystać z Internetu. Posiadamy cztery stanowiska komputerowe – mówi Iwona Leszczyńska bibliotekarka z Garbna. 

W okresie wakacyjnym biblioteka jest czynna w godz. 7.00 – 14.00 Każdego dnia odbywają się zajęcia dla dzieci. 
Serdecznie zapraszamy do Biblioteki w Garbnie.