ZINTEGROWANE FERIE W BIBLIOTECE

dodano: 09.02.2015
autor: Anna Konopka
W Bibliotece Publiczno-Szkolnej Łankiejmach ferie przebiegły nie w tradycyjny sposób, zintegrowali się dorośli z dziećmi i w ten sposób wszystkim wyszło to na dobre.
Doświadczenie starszych wzbudziło w dzieciach chęć nauki rękodzieła, było to wyplatanie koszyków z papieru, oraz decupasche na szkle. Na te zajęcia Pani bibliotekarka zaprosiła Panie Genowefę i Emilię z Babieńca, oraz miejscowe Panie z Koła Gospodyń Wiejskich. Podzieliły się one swoimi umiejętnościami i nauczyły wyplatania , poprzez robienie tutek a później wyrabiania z nich koszyczków. Efekty były zdumiewające, piękne koszyczki zdobiły bibliotekę , inspirowały do dalszych prac z materiałów ekologicznych .
Decupasche zachęciło do tworzenia dekoracji wystroju kuchni poprzez malowania na szkle pojemników na różne przyprawy, nalewki, czy wykonanie lampionów. Dzieci chętnie podpatrywały pracę starszych , wykonując dekoracje na słoiczkach techniką decupasche oraz farbami witrażowymi wymyślając przepiękne motywy na płytach, czy folii.
Gry komputerowe i planszowe wzbudzały wiele emocji, każdy chciał być najlepszy bo czekała niespodzianka. Starszaki i dzieci skorzystały z możliwości nauki obsługi komputera, serwowania w Internecie, zapoznali się z zagrożeniami jakie mogą wyniknąć w czasie korzystania z Internetu i na co zwrócić szczególną uwagę. Przeprowadzone zostało spotkanie pt.,, Bądź bezpieczny w Internecie’’, w którym wzięli udział starsi i dzieci.
Zajęcia z gimnastyki i relaksacji znalazły swoich odbiorców. Podczas gimnastyki i relaksacji pożytecznie i miło upływał czas. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Łankiejm zorganizowały Dzień Babci . Atmosfera była bardzo rodzinna, a uśmiech królował na twarzach babć.
I tak minęły dwa tygodnie, wszystko co dobre szybko się kończy…

Filia Biblioteczna w Łankiejmach