FERIE ZIMOWE W BIBLIOTECE W ŁANKIEJMACH

dodano: 06.02.2020
autor: Filia Biblioteczna w Łankiejmach
Na czas ferii zimowych Filia Biblioteczna w Łankiejmach, jak co roku, przygotowała ofertę zajęć dla dzieci. Najmłodsi użytkownicy biblioteki mogli uczestniczyć w organizowanych zajęciach o charakterze literackim, plastycznym, a także rozrywkowym. Spotkania odbywały się codziennie od poniedziałku do piątku w ustalonych godzinach.

W pierwszym tygodniu ferii uczestnicy zajęć wykonali laurki z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka, bawili się samodzielnie stworzoną grą „Dłonie i stopy”, a także „malowali” zimowe okna przy pomocy soli i cukru. Podczas zajęć dzieci stworzyły także makietę zimowego krajobrazu oraz bałwanki, na które prószył sztuczny śnieg. Drugi tydzień ferii w bibliotece rozpoczął się od wspólnego oglądania filmu. Na kolejnych spotkaniach uczestnicy zajęć tworzyli figurki z kolorowej masy solnej, lampiony ze słoiczków, zakładki do książek oraz różne ozdoby z koralików do zgrzewania.

Poza udziałem w organizowanych zajęciach, dzieci podczas wizyt w bibliotece wypożyczały książki i czasopisma dla dzieci, korzystały z dostępnych gier planszowych, zabawek oraz komputerów i tabletów. Uczestnicy bibliotecznych zajęć spędzili wolny od zajęć lekcyjnych czas przyjemnie, interesująco, a także pożytecznie.