FERIE ZIMOWE W BIBLIOTECE W GARBNIE

dodano: 04.02.2020
autor: Filia Biblioteczna w Garbnie
Wesoło minął nam czas w bibliotece podczas ferii zimowych, które w tym roku w naszym województwie przypadły w terminie 20-31 stycznia. Biblioteka w Garbnie przygotowała propozycje zajęć dla dzieci i młodzieży. W ciągu dwóch tygodni wolnych od nauki szkolnej czytelnicy mogli wziąć udział w zajęciach plastycznych, literackich, kulinarnych i ruchowych. Oprócz uczestnictwa w zaplanowanych zajęciach, dzieci chętnie wolny czas w ferie spędzały w bibliotece grając w gry planszowe, rysując i malując, przeglądając książki. Chętnie korzystały z dostępnych w bibliotece komputerów. Świetną rozrywką były kalambury - świadczyły o tym wybuchy śmiechu i piski.

W Dzień Babci i Dziadka dzieci zrobiły kartki z życzeniami dla swoich Babć i Dziadków i wysłuchały bajki z „Bajki mojej babuni” - Czerwonego Kapturka i z serii Bajeczki z Książeczki - Lokomotywa dziadka.

Podczas zajęć plastycznych dzieci mogły wykazać się manualnie, tworząc z plastikowych buteleczkach po jogurtach - bałwanki, pingwinki po rolkach papieru, a z wacików i waty łabędzie. Naszym głównym celem, oprócz ciekawego spędzania wolnego czasu, była promocja czytania, a w szczególności zaprezentowanie dzieciom książeczek o tematyce zimowej: „Zabawy na śniegu”, „Dzielny pingwinek”, „ Królowa Śniegu”, „Pani Zima” i „Królewna Śnieżka”.

Kolejną atrakcją był wyjazd na lodowisko do Kętrzyna. Większość dzieci była po raz pierwszy i pierwszy raz jeździła na łyżwach. Mimo upadków i trochę siniaków, wróciliśmy do biblioteki i świetlicy zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi.

Na zakończenie ferii został zorganizowany karnawał na sportowo razem z Świetlicą Wiejską. Uczestnicy karnawału chętnie wzięli udział w wielu konkurencjach sportowych, w zabawach ruchowych, odpowiadali na zagadki, rozwiązywali krzyżówki i wykonali bałwanki z gazety w grupach. Oczywiście nie zabrakło słodkiego poczęstunku i herbatki oraz wręczenia nagród za konkursy i dyplomów za udział w zajęciach feryjnych.