FERIE ZIMOWE W BIBLIOTECE I ŚWIETLICY WIEJSKIEJ W GARBNIE

dodano: 05.02.2019
autor: Filia Biblioteczna w Garbnie, Świetlica Wiejska w Garbnie
Od 21 stycznia do 1 lutego w Filii Bibliotecznej i Świetlicy Wiejskiej w Garbnie odbywały się zajęcia mające na celu zorganizowanie czasu wolnego dzieciom podczas tegorocznych ferii zimowych. Ferie zimowe rozpoczęliśmy od zajęć plastyczno-technicznych wykonując kartki okolicznościowe z okazji Święta Babci i Dziadka. Wśród wielu pozycji znalazły się m.in. zajęcia kulinarne, sportowe i plastyczne.

Wspólnie spędzone dwa tygodnie były pełne wrażeń. Dzieci wzięły udział w zajęciach rozwijających zdolności plastyczne, a także pobudzające wyobraźnię. Nie zabrakło również rebusów, zagadek, gier planszowych i puzzli.

Wyjazd na lodowisko do Kętrzyna był miłą niespodzianką dla uczestników, którzy mogli doskonalić swoje umiejętności jazdy na łyżwach. Dzieci bawiły się świetnie, tylko czas poświęcony na zabawę minął zbyt szybko. Kolejnym punktem wyprawy był pobyt w kinie Gwiazda, w którym obejrzeliśmy film animowany pt.: „Asterix i Obelix. Tajemnica magicznego wywaru”. Wszyscy chociaż zmęczeni to zadowoleni bezpieczie wrócili busem do swoich domów.

Nie zabrakło też czasu na głośne czytanie i zabawy z książką. Następnie zajęcia poświęciliśmy zimie. Wstępem do nich była lektura pt.: „Zimowe zabawy”. Po wysłuchaniu powstały bałwany z plastikowych małych butelek po jogurtach. Najmłodsi poszukiwali na półkach w bibliotece książeczek do głośnego czytania, w których bohaterami były zwierzęta. Następnie była pogadanka o tym jak zwierzęta radzą sobie w okresie zimy. Na zajęciach plastycznych w świetlicy dzieci zrobiły karmniki z pudełek po mleku i nakrętek, które udały się znakomicie.

Na zajęciach kulinarnych dzieci z pomocą dorosłych upiekły muffinki na zabawę karnawałową.

Piątek był podsumowaniem dwóch tygodni ferii, dlatego w tym dniu odbyła się zabawa karnawałowa. W maskach i strojach milusińscy bawili się przy muzyce. Pląsy przeplatane były konkursami i zagadkami. W trakcie zabawy nie zabrakło słodkiego poczęstunku z herbatką.