FERIE Z BIBLIOTEKĄ W KORSZACH

dodano: 10.02.2022
autor: MGBP Korsze
Ferie nie muszą być nudne, dlatego Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Korszach zorganizowała cykl zajęć dla dzieci i młodzieży.

Bohaterami pierwszych zajęć były skrzaty skandynawskie. Dzieci dowiedziały się skąd przywędrowały do nas te magiczne stworzenia oraz samodzielnie wykonały swoje urocze i niepowtarzalne skrzaty. Kolejne spotkanie odbyło się pod hasłem „Kodowanie na wesoło”. Uczestnicy świetnie bawili się organizując wyścigi robotów. Sprawdzili także swoją pamięć oraz spostrzegawczość podczas zabawy kubeczkami. Tydzień zakończył się seansem filmowym.

Drugi tydzień był równie ciekawy.

Na wtorkowych zajęciach odbyliśmy podróż w kosmos. Dzieci poznały podstawowe zagadnienia związane z układem słonecznym. Chętnie i radośnie uczestniczyły w zabawach oraz wykonały swoją „małą galaktykę” w słoiku. W czwartek obejrzeliśmy drugą część przygód Piotrusia królika. Tydzień zakończyliśmy zajęciami praktycznymi, podczas których dzieci mogły zaspokoić swoją naturalną ciekawość przeprowadzając doświadczenia i eksperymenty. Wybuch wulkanu oraz lampa-lawa wywołały wiele emocji i radości wśród uczestników.

Ferie w bibliotece upłynęły nam radośnie, intensywnie i bardzo kreatywnie.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspólnie spędzony czas i udaną zabawę.