FERIE W BIBLIOTECE W SĄTOCZNIE

dodano: 09.02.2017
autor: Mirosława Kaczmarczyk
Beztroski okres ferii zimowych dobiegł końca. Jak co roku nasza placówka zorganizowała dzieciom możliwość skorzystania z różnych zajęć. Były to zajęcia: plastyczne, rysunkowe, kulinarne. Nie zabrakło oczywiście kontaktu z książką.

W czasie feryjnych zajęć uczestnicy wykazali się dużą wyobraźnią twórczą wykonując wiele ładnych i oryginalnych prac. Nie zabrakło również zajęć z elementami rywalizacji, w których dzieci radziły sobie bez problemu wykazując się sprytem i pomysłowością.

Zainteresowaniem cieszyła się zabawa w bibliotecznego detektywa polegająca na odszukaniu ukrytych przedmiotów, lub znalezieniu książki czy wiadomości według podanych wskazówek. Pamiętając o promocji książki mieliśmy okazję do wspólnego czytania i recytowania utworów wybranych przez dzieci.

Nie zapomnieliśmy również w tym zimowym okresie o ptakach, którym przygotowaliśmy karmę. Zadaniem dzieci było powiesić ją w okolicy swojego domu i obserwować jakie ptaki ją jedzą. Literatura posłużyła nam do znalezienia informacji na temat ptaków zimujących u nas w kraju.

Wszystkim uczestnikom zajęć, którzy wybrali bibliotekę na czas ferii serdecznie dziękuję.