FERIE W BIBLIOTECE I ŚWIETLICY WIEJSKIEJ W GARBNIE

dodano: 09.02.2017
autor: Iwona Ciunczyk, Anna Szumkowska
Tegoroczne ferie już się skończyły, lecz na pewno pozostaną po nich miłe wspomnienia. Każdego dnia świetlica i biblioteka w Garbnie były pełne zadowolonych dzieci, które chętnie korzystały z propozycji placówek.

Zabawy, gry, zajęcia plastyczne, kulinarne, wyjazd na lodowisko do Kętrzyna i w końcu bal z konkursami na zakończenie ferii spowodowały, że z pewnością nie był to dla nich stracony czas. Nie mogło także zabraknąć seansu filmowego. Stworzyliśmy „małe kino” i w przemiłej atmosferze obejrzeliśmy bajki pt. „Kosmiczna przygoda” oraz „Sekretne życie zwierzaków domowych”.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia plastyczne, podczas których wykonywaliśmy prace z wykorzystaniem różnych technik i materiałów - także z recyklingu. Stworzyliśmy piękne zimowe prace, czapki karnawałowe, grę planszową, a także karmniki dla ptaków, które następnie napełniliśmy ptasimi przysmakami i rozwiesiliśmy na pobliskich drzewach.

Nie małą atrakcją były zajęcia kulinarne, bo kto nie lubi słodkich gofrów i frytek? Mali kucharze z wielkim zapałem i radością przygotowywali dania. Nikt tego dnia nie wyszedł ze świetlicy i biblioteki głodny.

Podczas ferii dzieci chętnie ćwiczyły umysł i sprawność fizyczną poprzez zabawy m.in. z chustą Klanza, gry, krzyżówki i łamigłówki. Nie obyło się bez zajęć edukacyjnych „Łamigłówki mądrej główki” oraz zabawy „Kalambury”. Nie zabrakło także elementu rywalizacji uczestników biorąc udział w Turnieju Tenisa Stołowego. Zwycięzcami zostali: Daniel Serafiński (I miejsce), Mateusz Rajmanowski (II miejsce), Artur Hull (III miejsce).

Jak na ferie w bibliotece przystało na głos przeczytaliśmy książki o tematyce zimowej: „Zimowe zabawy” i „Królewna Śnieżka”, gdzie później dzieci wykonały ilustrację do wyżej wymienionych bajek.

Ostatnim akcentem ferii był bal karnawałowy, który był także podsumowaniem tych dwóch tygodni. Czas między tańcami urozmaicony był zabawami i konkursami. Oczywiście nie zabrakło słodkiego poczęstunku i drobnych prezentów.

W trakcie ferii można było także skorzystać z bezpłatnego Internetu, tenisa stołowego oraz bilarda.

Dzieci zadeklarowały chęć uczestnictwa w kolejnych feriach za rok, a my tymczasem zapraszamy do korzystania z oferty świetlicy i biblioteki na co dzień.