FERIE ZIMOWE ZA NAMI

dodano: 09.02.2017
autor: Zofia Janczewska
Zgodnie z tradycją zimowego wypoczynku Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Korszach zorganizowała ferie dla dzieci.

W ramach akcji „Książka lekiem na wszystko”, której celem było zachęcenie dzieci do korzystania z literatury pięknej, a także do wspólnej zabawy z rówieśnikami przygotowano ciekawy program.

W pierwszym tygodniu zorganizowano konkurs karaoke pod hasłem „Śpiewam Ja - Śpiewasz Ty”.

Odbyły się zajęcia plastyczne, podczas których dzieci wykazały się ogromną wyobraźnią. Powstały piękne prace do obejrzanego filmu pt. „Zima w Dolinie Muminków” oraz do przeczytanej legendy „O Warszawskiej Syrence”.

Nie zabrakło również zajęć kulinarnych. Dzieci wraz z Panią wykonały „Owocowy Pucharek”, a następnie wspólnie delektowały się własnoręcznie wykonanym deserem.

Ponadto odbywały się zajęcia kodowania z wykorzystaniem robotów „FINCH”.

Drugi tydzień również przyniósł wiele ciekawych zajęć. Już w trakcie pierwszego dnia wykonano serduszka Walentynkowe z papierowej wikliny.

Wtorkowy dzień uświetniło nam swoim przyjazdem Studio Małych Form Teatralnych ART-RE z Krakowa. Aktorzy przedstawili Przygody Małpki Fiki-Miki.

W tym tygodniu również nie zabrakło zajęć kulinarnych. Wykonaliśmy smaczne zapiekanki. Dzieci najadły się do syta, a następnie wysłuchały bajki pt. „Królowa Śniegu”.

Ponadto można było korzystać z komputerów czy też gier planszowych.

Podsumowaniem ferii było rozdanie dzieciom drobnych upominków i zaproszenie na zajęcia do Lokalnego Klubu Kodowania, który działa przy naszej Bibliotece. Ogółem w zajęciach uczestniczyło 194 dzieci.