FERIE NA WESOŁO W BIBLIOTECE I W ŚWIETLICY

dodano: 09.02.2016
autor: Iwona Ciunczyk
W czasie tegorocznych ferii dzieci i młodzież mogła uczestniczyć w zajęciach zorganizowanych przez Filię Biblioteczną i Świetlicę Wiejską w Garbnie. Program obejmował zajęcia plastyczne, kulinarne, zabawy ruchowe i sportowe, gry i zabawy.

Swoją pracę rozpoczęliśmy od przywołania zimy, na zajęciach plastycznych wykonaliśmy zimowy krajobraz pt.: „Zima na krańcu świata” z wykorzystaniem różnych technik i materiałów.

Mali kucharze na warsztatach kulinarnych wykonali i upiekli babeczki czekoladowe, gdzie po harcach i zabawach z ochotą je spałaszowali.

Na zajęciach plastycznych w Świetlicy dzieci własnoręcznie wykonały grę planszową pod okiem pani Kasi – bibliotekarki, gdzie później z wielkim zainteresowaniem w nią zagrały.

Nie zabrakło zajęć z książką, najmłodsi poszukiwali na półkach w bibliotece książeczek, w których bohaterami były zwierzęta. Głośno je czytaliśmy, następnie była pogadanka o tym jak zwierzęta radzą sobie w okresie zimy.

W tym roku zabrakło śniegu, dlatego dzieci wolały zajęcia w pomieszczeniu, to nie znaczy, że nie miały ruchu. Zorganizowaliśmy popołudnie ze sportem pod hasłem „W zdrowym ciele, zdrowy duch”. Dzieci swoimi umiejętnościami sportowymi mogły się wykazać w grze: w tenisa stołowego, w piłkarzyki, a najbardziej spodobało się granie „papierową piłką” w piłkę ręczną.

Na zakończenie ferii odbył się bal karnawałowo-walentynkowy dla najmłodszych dzieci. W strojach jak przystało na bal milusińscy bawili się w rytm muzyki. Pląsy przeplatane były zabawami i konkursami z większością o tematyce walentynkowej. Najbardziej z zabaw podobało się szukanie serduszek ukrytych na półkach w bibliotece. Dziecko dostało tyle cukierków ile zebrało serduszek. Najmłodsi za najładniejsze stroje dostali nagrody i oklaski. Po balu odbyła się dyskoteka dla „młodszej” młodzieży, przy swoich rytmach muzycznych mogli wyładować nadmiar swojej energii.

Dla starszej młodzieży została zorganizowana dyskoteka w sobotę w godz.20.00 – 24.00, gdzie chętni mogli przyjść i się zabawić.