FERIE W BIBLIOTECE W KRASKOWIE

dodano: 13.02.2018
autor: Katarzyna Kietlińska
Na czas ferii zimowych Filia Biblioteczna w Kraskowie stała się jeszcze bardziej przyjaznym miejscem dla młodych czytelników. Dwa tygodnie zimowego odpoczynku od nauki upłynęły pod znakiem doskonałej zabawy. Dzieci bardzo chętnie brały udział w zajęciach plastycznych i literackich. Dużym zainteresowaniem cieszyły się gry planszowe. Codziennie odbywały się turnieje gier planszowych, na które przychodziła także starsza młodzież.

Podczas zajęć plastycznych powstały figurki z modeliny bohaterów z ulubionych bajek i nie tylko. Na kolejnych zajęciach wszyscy uczestnicy po przeczytaniu fragmentów baśni H. Ch. Andersena „Królowa Śniegu”, zabrali się do wykonania pracy plastycznej, która przedstawiała złą królową spowitą w śniegu i mrozie. Młodzi uczestnicy zajęć okazali się bardzo kreatywni i stworzyli ładne i oryginalne prace, które można podziwiać w bibliotece. Na Dzień Babci i Dziadka dzieci przygotowały krótki występ oraz wręczyły własnoręcznie zrobione laurki i serduszka.

Odbyła się noc w bibliotece, na którą dzieci czekały od dawna. Wszyscy na chwilę zamienili się w detektywów i mogli osobiście rozwiązać zagadkę, która na nich czekała w bibliotece. Powstała pyszna sałatka owocowa, która bardzo szybko zniknęła ze stołu. Odbył się bal maskowy, na który wcześniej dzieci same wykonały
piękne i kolorowe maski ozdobione piórkami, kryształkami i cekinami.

W zajęciach udział wzięło ogólnie ponad 100 dzieci. Wszystko co dobre szybko się kończy. Dwa tygodnie ferii upłynęły wszystkim w bardzo miłej i rodzinnej atmosferze. Do zobaczenia za rok!