EUROPEJSKI TYDZIEŃ KODOWANIA 2022

dodano: 14.10.2022
autor: MGBP Korsze
W październiku na całym świecie odbywa się Code Week, czyli Europejski Tydzień Kodowania. Z tej okazji Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Korszach zorganizowała zajęcia z kodowania dla dzieci z Grupy II „Kotki” oraz Grupy III „Żabki” z Przedszkola Miejskiego w Korszach oraz dla Grupy Przedszkolnej ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Łankiejmach.

CodeWeek to społeczna inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Polska jest jednym z jej liderów. Zagadnienie nauki programowania z roku na rok przybiera na sile ze względu na rosnące potrzeby rynku pracy i walory edukacyjne, takie jak rozwój umiejętności analitycznego i logicznego myślenia. Jest to świetna okazja, by zacząć zabawę z grami logicznymi i robotyką.

Głównym celem spotkań było rozwinięcie kompetencji cyfrowych poprzez zabawę, a w szczególności pokazanie dzieciom, że warto programować już od najmłodszych lat. Przedszkolaki miały okazję wziąć udział w zabawach i wyścigach z robotami Photon. Mogły również przetestować sterowaną gąsienicę, mini robota oraz zestaw wynalazków Makey Makey.

Na koniec każdego spotkania dzieci otrzymały cukierki, a wychowawcy odznaki Code Week. Grupy otrzymały także certyfikaty, które potwierdzają, że zdobyły kluczowe kompetencje związane z myśleniem obliczeniowym i przyczyniły się do sukcesu Europejskiego Tygodnia Kodowania 2022 dzięki aktywnemu udziałowi w zajęciach.