MAJ W BIBLIOTECE Z KSIĄŻKĄ TRADYCYJNĄ I E-KSIĄŻKĄ

dodano: 03.06.2015
autor: Elżbieta Kozłowska
Szelest kartek i zapach książek są nieodłącznym elementem czytania. Tak sądziły do dzisiaj przedszkolaczki, które odwiedziły bibliotekę w Korszach.
Po krótkiej prezentacji na temat pracy bibliotekarza, półek z książkami, kart czytelnika i książki, młodzi czytelnicy przeszli do czytelni. Tu czekała na dzieci nowa niespodzianka. Po podzieleniu dzieci na grupy i zajęciu miejsca przed tabletem każda z grup dostała zadanie. Jak na młody wiek bardzo poważne. Mali użytkownicy biblioteki tworzyli na tablecie okładkę lub pierwszą stronę książki. Pomysłów nie brakowało. Wspólnie z przedszkolakami wzięły się do pracy również Panie przedszkolanki. Efekty pracy były bardzo ciekawe . Powstały niesamowite tytuły np. Wybuch wulkanu, Czerwony kapturek , Spadające marchewki , Kwiat który kwitnie tylko raz, Windą do nieba, Samoloty i bajka Kopciuszek w nowym wydaniu. Wszystkie ciekawie prezentowały się na ekranie tabletu. Można powiedzieć że prace dzieci wykonały na szóstkę z plusem . W nagrodę za pomysły i wyobraźnię mali ilustratorzy otrzymali słodką niespodziankę.
Ponieważ świat się zmienia, wiele rzeczy zostaje wypierane przez nowinki techniczno-logiczne to praca z tabletami była również okazją do zaprezentowania dzieciom książek w formie elektronicznej, coraz bardziej popularnych na rynku wydawniczym.
To czy w przyszłości nasi milusińscy będą czytali książki w formie tradycyjnej, czyli papierowej czy elektronicznej zadecydują sami. Ważne aby chciały czytać, niezależnie w jakiej to będzie formie.