DZIECI SPĘDZIŁY CZAS NA DOBREJ ZABAWIE

dodano: 08.06.2015
autor: MGBP Korsze, MOK Korsze
Dzień Dziecka to dobra okazja do spędzenia czasu w gronie rodzinnym na świeżym powietrzu i przy dobrej zabawie.

31 maja na Publicznym Miejscu Spotkań w Korszach odbyły się obchody „Dnia Dziecka”. Imprezę zorganizowali wspólnie: Korszeńskie Stowarzyszenie Społeczno – Kulturalne „Otwarte Drzwi”, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Korszach oraz Miejski Ośrodek Kultury w Korszach.

W słonecznej i radosnej atmosferze na plac spotkań przybywały dzieci wraz z całymi rodzinami. Dla dzieci z terenu Gminy Korsze został zapewniony transport autobusowy. Naszym wolontariuszkom pani Reginie i Krystynie dziękujemy za opiekę nad dziećmi.

Organizatorzy zapewnili bogaty program artystyczny. Na początku prezentowały się zespoły działające przy Miejskim Ośrodku Kultury w Korszach. Część artystyczną rozpoczęły występy wokalne dzieci uczęszczających na zajęcia wokalne. Następnie na scenie pojawiły się sekcje taneczne prowadzone przez instruktor Agnieszkę Karusewicz. Zespoły „JUMP” i „MINI JUMP”, Zumba Dzieci i Młodzieży dały wspaniały pokaz tańca i poczucia rytmu.

Zabawy i konkursy przy scenie prowadzone przez animatorów kultury „Klauni na Szczudłach” z Kaczego Bagna cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i całych rodzin. Animatorzy oprócz zabaw prowadzili również warsztaty bębniarskie. Każda chętna osoba mogła wziąć udział w instruktarzu i spróbować własnych sił przy bębnach.

Kolejnym punktem programu był teatrzyk. Aktorzy z Grupy Teatralnej Art-Re z Krakowa przedstawili spektakl pt. „Kwiat Paproci”. Aktorzy angażowali dzieci do wspólnej zabawy i wcielali je w postacie bajkowe.

Nie obeszło się również bez konkursów i zabaw prowadzonych przez panią Zofię Janczewską z Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Korszach. Dzieci biorące udział w rywalizacjach otrzymały zabawki i drobne upominki. Organizatorzy starali się aby każde dziecko, nawet nie biorące udziału w zabawach czy konkursach otrzymało drobny upominek, chociażby w postaci balonu.

Dzieci chcące zmienić swój wizerunek mogły skorzystać ze stoiska oferującego malowanie twarzy i stempelki z kolorowymi pieczątkami. Stoisko to wspomagały młode wolontariuszki, którym serdecznie dziękujemy za współpracę.

Dla dzieci podczas imprezy serwowane były za darmo kiełbaski. Na uczestników czekało także stoisko z owocami gdzie można było skomponować własną sałatkę. Chętni mogli również wziąć udział w loterii fantowej.

Dodatkowe atrakcje dzieciom zapewniały stoiska płatne ze zjeżdżalnią, trampoliną, popcornem, itp.
Impreza współfinansowana przez Gminę Korsze.
Tekst: Jadwiga Hajduk (MGBP), Tomasz Lenkowski (MOK)
Fot.: Maciej Ceglecki (MGBP), Agnieszka Karusewicz (MOK)