DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

dodano: 25.11.2021
autor: Filia Biblioteczna w Łankiejmach
Dzień Pluszowego Misia co roku obchodzimy 25 listopada, ponieważ tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Mało kto zna historię tego święta. Zaczęła się ona od polowania w 1902 roku na które wybrał się prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt wraz z towarzyszami. Po kilku godzinach łowów, jeden z towarzyszy Roosvelta postrzelił małego niedźwiedzia, po czym zaprowadził go do prezydenta. Teodor Roosvelt nakazał uwolnić zwierzę, a całą historię uwieczniono w waszyngtońskiej prasie.

Dzisiaj przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Łankiejmach dowiedziały się dlaczego obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Spotkanie rozpoczęliśmy od filmu edukacyjnego, przedstawiającego historię święta, obejrzana również została bajka pt. „Karolek i Dzień pluszowego misia”. Dzieci otrzymały karty pracy, na których musiały połączyć kropki w wykropkowanym misiu i go pokolorować. Przedszkolaki wykonały misiowe maski na głowę i mogły przez krótką chwilę poczuć się jak niedźwiadki. Na zakończenie zajęć dzieci obklejały misie z kart pracy we włóczkę.

Pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego dziecka. Towarzysz zabaw, kumpel oraz powiernik sekretów. Nic, więc dziwnego, że pluszowe misie doczekały się swojego własnego święta.