DZIEŃ MISIA

dodano: 30.11.2016
autor: Katarzyna Kietlińska, Iwona Ciunczyk
„Misiaczek”

A ja jestem misiaczek, co ma śliczny brzuszek
i czasami po nim pogłaskać się muszę.
Mam też zgrabne nóżki, obie doskonałe,
a do tego rączki, patrzcie, jakie białe.
Uszka są na miejscu, mały nosek z przodu,
więc do narzekania nie mam dziś powodu.
Ale najważniejszy, jest po prostu brzuszek
i dlatego dzisiaj pogłaskać go muszę.

Pluszowy miś od ponad stu lat jest jedną z ulubionych maskotek dzieci. Wielu dorosłych także szuka pocieszenia w „pluszaku” albo przynajmniej z sentymentem wspomina swojego starego misia. 25 listopada to dzień, kiedy na świecie obchodzi się urodziny pluszowego misia.

Z okazji tego święta zorganizowana została mała uroczystość w Świetlicy Wiejskiej w Garbnie. Na imprezę przybyli uczniowie z kl. 0 i kl. I wraz ze swoimi pluszowymi misiami. Przybliżyliśmy dzieciom historię pluszowego misia oraz innych bohaterów literackich i filmowych, zachęcając przy tym do częstszego sięgania po literaturę dziecięcą. Dzieci wysłuchały ciekawostek o misiach z encyklopedii dziecięcej, co bardziej rozbudziło ich ciekawość. Na podstawie wiersza Heleny Bechlerowej „Lekarstwo misia” została rozegrana krótka scenka przez bibliotekarki - panią Kasię i panią Iwonę. Nie zabrakło też wspólnego tańca z misiami oraz quizu dotyczącego znanych misiów z ulubionych bajek. Dzieci zaśpiewały piosenki o misiach, które nauczyły się w szkole. Na wszystkich czekało także zadanie plastyczne, polegające na doklejeniu figur geometrycznych na wcześniej wyciętą sylwetkę misia. Wyszły piękne i kolorowe „misie–zawieszki”.

Na zakończenie przy wspólnym stole skosztowaliśmy misiowego „co nieco”, czyli słodkości w postaci babeczek i wafelków z dżemem. Wszystkim przybyłym dziękujemy i do zobaczenia za rok!