DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU W ŁANKIEJMACH

dodano: 16.02.2024
autor: Filia Biblioteczna w Łankiejmach
Po raz kolejny biblioteka przystąpiła do projektu Dzień Bezpiecznego Internetu. W tym roku pod hasłem „Działajmy razem!”. Z tej okazji przeprowadziliśmy zajęcia z oddziałem przedszkolnym, ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Łankiejmach.

W obecnych czasach, gdy dostęp do internetu jest bardzo szeroko rozpowszechniony, a dzieci i młodzież spędzają znaczną część swojego czasu, kwestia bezpieczeństwa online jest priorytetem.

Podczas zajęć dzieci zapoznały się z pojęciem INTERNET oraz SIEĆ INTERNETOWA. Z materiałów edukacyjnych dostosowanych do wieku odbiorców, dowiedziały się, jakie są korzyści i zagrożenia korzystania z Internetu, czym jest cyberprzemoc i hejt oraz jakie szkodliwe treści można w nim znaleźć.

DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocją pozytywnego wykorzystywania Internetu.