DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU W BIBLIOTECE W ŁANKIEJMACH

dodano: 15.03.2019
autor: MGBP Korsze
Dzień Bezpiecznego Internetu to akcja organizowana m.in. w celu propagowania działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W Polsce organizatorem tego wydarzenia jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę.

Filia Biblioteczna w Łankiejmach, jak co roku przyłączyła się do akcji i we współpracy z biblioteką szkolną zorganizowała zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży. Na przełomie lutego i marca odbywały się spotkania, podczas których poznawano i utrwalano zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Uczestnicy zajęć oglądali filmy edukacyjne propagujące pozytywne zachowania w sieci i ukazujące negatywne skutki zachowań niewłaściwych. Ponadto wykonano plakaty i inne prace plastyczne o tematyce związanej z Internetem, rozwiązywano krzyżówki, układano i odgadywano tytuły książek zapisane za pomocą emotikonów.

Internet stał się jednym z najpopularniejszych sposobów spędzania wolnego czasu. Daje dużo korzyści, jednak niesie również wiele zagrożeń, dlatego należy pamiętać, aby zapewnić dzieciom i młodzieży bezpieczny dostęp do sieci oraz angażować się w promowanie pozytywnych zastosowań Internetu.