„DZIECI LUBIĄ MISIE, MISIE LUBIĄ DZIECI”

dodano: 27.11.2017
autor: Iwona Ciunczyk, Danuta Demczuk
25 listopada swoje święto obchodził najmilszy i najprawdziwszy przyjaciel dzieci - Pluszowy Miś!

Do wspólnej zabawy z misiem Filia Biblioteczna w Garbnie razem ze Świetlicą Wiejską w Garbnie zaprosiły na 24 listopada dzieci z klasy zerowej i pierwszej. Każdy z nich przyniósł ze sobą swoją maskotkę misia. Każde dziecko wie, że Pluszowy Miś to najlepsza przytulanka i od ponad 100 lat towarzyszy wszystkim dzieciom na całym świecie. Dziś pluszowe misie to najpopularniejsze zabawki wśród dzieci. Pojawiają się w wielu książkach i filmach animowanych. W gronie najbardziej znanych są: Kubuś Puchatek, Miś Uszatek, Miś Yogi, Miś Koralgol. Dzieci biorące udział znakomicie odpowiadały na zagadki zadawane na temat tych znanych misiów.

Oprócz wystawki książek z misiem w roli głównej było pełno ciekawostek i zagadek muzycznych o misiach. Po wysłuchaniu fragmentów muzycznych dzieci odgadywały z jakiej bajki pochodziła muzyka: „Miś Uszatek”, „Gumisie”, „Kubuś Puchatek”, „Coralgol”, „Troskliwe Misie”. Nauczyły się zabawy ruchowej ze śpiewem pt. „Niedźwiadek”, przy której pokazywały części ciała niedźwiadka oraz tańczyły z misiami w rytm piosenek „Pokochaj pluszowego misia”, „Jadą, jadą misie” itp.

Na wszystkich czekało także zadanie plastyczne, polegające na doklejeniu noska i kokardki na masce misia pandy. Maski zostały zrobione wcześniej na zajęciach
plastyczno-technicznych z dziećmi w świetlicy z panią Danusią - opiekunką świetlicy. Podczas zajęć panowała miła i przyjemna atmosfera zakończona wspaniałą zabawą i słodkim co nieco.

Ten dzień wywołał u dzieci wiele uśmiechów i radości.

Wychowawczyniom dziękujemy za przyjęte zaproszenie na wspólną zabawę.