„DOKTOR, KTÓRY ROZUMIAŁ MOWĘ ZWIERZĄT”

dodano: 02.06.2015
autor: Iwona Ciunczyk, Anna Konopka
1 czerwca 2015 roku w Dniu Dziecka dzieci w raz z rodzicami miały wielką frajdę za sprawą Studia Małych Form teatralnych ,,ART-RE’’ z Krakowa, bowiem jego aktorzy wystawili w Świetlicy Wiejskiej w Garbnie i w Filii Bibliotecznej w Łankiejmach przedstawienie pt.: "Doktor Dolittle i jego zwierzęta" - humoreskę sceniczną o niezwykłym lekarzu, znającym mowę zwierząt.

Doktor, który bardzo kochał zwierzęta na wiadomość o epidemii wśród afrykańskich małp wyruszył na Czarny Ląd, aby je ratować. Wraz z nim popłynęli przyjaciele. Była to misja pełna przygód i niebezpieczeństw - spotkali groźnych wojowników, trafili do więzienia i walczyli z piratami. Zaprezentowane przedstawienie z niezwykle barwną scenografią i ciekawymi kostiumami pozostawiło niezapomniane wrażenie wśród dzieci. Ale największą atrakcją przedstawienia był fakt iż dzieci mogły brać w nim czynny udział. Aktorzy prowadzili z widownią improwizowany dialog. Milusińscy wykonywali spontanicznie zadania aktorskie z wykorzystaniem elementów zabawy. Należy pamiętać, iż takie formy spędzania wolnego czasu dostarczają naszym dzieciom niezwykłych wartości i pobudzają wrażliwość. Widownię w Garbnie bardzo licznie zasiliły dzieci z klas najniższych ze swoimi wychowawczyniami z pobliskiej szkoły. Odbiorcami spektaklu byli uczniowie Kl.0 i kl.I Zespołu Szkół w Łankiejmach oraz dzieci i rodzice uczestniczący w zajęciach Grupy Zabawowej.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy.

Spektakle zorganizowano przy wsparciu finansowym Gminy Korsze w ramach projektu pt. „Spotkania z teatrem dla dzieci” realizowanego przez Korszeńskie Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Otwarte Drzwi” we współpracy z Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Korszach i Miejskim Ośrodkiem Kultury w Korszach.