CZYTANIE USKRZYDLA

dodano: 20.06.2016
autor: Monika Hajduk
„Gdy dziecko trzyma w ręku książeczkę,
To jakby w ciemności zapalono świeczkę,
Bo książka wskazuje drogę i uczy,
Otwiera wszystkie zamki-bez kluczy”.

Wyrabianie w dzieciach nawyku regularnego czytania oraz nadania książce odpowiedniego znaczenia w ich systemie wartości ma szansę powodzenia, m.in. dzięki takim akcjom jak „Cała Polska czyta dzieciom”.

29 maja br. pod hasłem "Czytanie uskrzydla" rozpoczął się XV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Akcja została zainaugurowana 1 czerwca 2001 przez fundację "ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom" i z każdym rokiem przyciąga coraz większą liczbę odbiorców.

W pierwszych dniach czerwca najmłodsi czytelnicy biblioteki w Łankiejmach- dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie kl. I, II i III ZS w Łankiejmach również mieli okazję wysłuchać bajek i wierszy czytanych przez specjalnych gości. Aby podkreślić znaczenie czytania dzieciom, swój czas dzieciom poświęcili: kolejarz - Pan Zenon Żywicki, przedstawiciel straży Miejskiej w Korszach - Pan Krzysztof Tamiła oraz Komendant Komisariatu Policji w Korszach - Pan Tomasz Jaruszewski.

Spędzanie czasu z dziećmi jest jednym ze sposobów na budowanie z nimi więzi, dlatego cieszy fakt, że coraz więcej osób chce angażować się w pracę i zabawę z dziećmi.

Za zaangażowanie i wspólnie spędzony czas z dziećmi serdecznie dziękujemy gościom oraz paniom nauczycielkom.