SENIOR CONTRA KOMPUTER

27.05.2014
Senior + komputer. Niemożliwe? A jednak przekazujem niezbite dowody, że współcześni seniorzy zamieniają telewizory na komputery z Internetem, telefony stacjonarne na komórkowe. Czyżby nadchodząca technika nie była już domenąmłodych? Zapytajmy samych zainteresowanych. Oto odpowiedzi uczestników na pytanie. Co skłoniło Pana/ Panią do wzięcia udziału w warsztatach.

Pan Władysław stwierdził, że jest tak młody, a komputer jest mu potrzebny w codziennym życiu i nie chce być do tyłu z korzystania usług internetowych..


Pani Tereska
uczy się i ma nadzieję, że znajdzie sponsora na zakup sprzętu. Natomiast Pani Maria zna obsługę ale przyszła jeszcze się podszkolić. Pozostali starszacy potrzebują komputera do komunikacji z dziećmi za granicą . Mam małą rentę, a rozmowy przez telefon (a przepraszam mam komórkę nie tylko na podwórku ale i w ręku) są drogie a Internet daje możliwość darmowych rozmów przytakują Panie Weronika i Eugenia które pokonywały 10 km rowerem dla zdobycia zasobu wiadomości.

Jak widzimy nasi seniorzy nie pozostają w tyle ale podążają za zdobyczami techniki, wielu z nich szybko opanowało podstawową wiedzę na temat komputera i doświadczyło jakie korzyści przynosi mobilna technika i sieć internetowa. Ci którzy jeszcze się wahają, na pewno już niedługo przełamią obawy i zgłoszą się do Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w najbliższym czasie.

Projekt „ Internet bez granic „ współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013 (www.PolskaWschodnia.gov.pl), za którego realizację odpowiada Orange Polska.