„CZYTANIE ŁĄCZY”

dodano: 15.06.2018
autor: Filia Biblioteczna w Łankiejmach
Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom to największe doroczne święto w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”, która trwa nieprzerwanie od 2001 roku. Tegoroczna akcja odbyła się pod hasłem „Czytanie łączy”.

Filię Biblioteczną w Łankiejmach odwiedził z tej okazji burmistrz Korsz, Ryszard Ostrowski, który przeczytał dzieciom baśń Jerzego Afanasjewa „Piękny kwiat bajki”. Dzieci po uważnym wysłuchaniu baśni oddały się swobodnej rozmowie z zaproszonym gościem. Burmistrz opowiedział o swojej pracy oraz podkreślił, jak ważną rolę w życiu dzieci pełni edukacja, kultura i sport. Uczniowie natomiast podzielili się swoimi szkolnymi sukcesami i planami na wakacje. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały od burmistrza słodki upominek i obietnicę kolejnych spotkań przy książce.

Czytanie dzieciom rozwija je emocjonalnie, zwiększa inteligencję, daje moralne drogowskazy, uczy dokonywać wyborów, podnosi pewność siebie. To niektóre z korzyści płynące z obcowania z książką, o których przypominamy dzięki takim kampaniom, jak Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom.