"CZYTAM W PODRÓŻY... HERBERTA" 2014 - II EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI SPOŁECZNEJ FUNDACJI IM. ZBIGNIEWA HERBERTA

27 marca (czwartek) 2014 r. odbyła się druga edycja ogólnopolskiej akcji społecznej „Czytam w podróży… Herberta”, która jest wspólnym projektem Fundacji im. Zbigniewa Herberta oraz Klubu Herbertowskich Szkół. Partnerami akcji są Biblioteka Narodowa, Instytut Książki oraz Instytut Adama Mickiewicza. Partnerem strategicznym II edycji akcji jest Alior Bank. Projekt realizowany jest w ramach kampanii „Pan Cogito”.


27 marca (czwartek) wolontariusze z Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Korszach, rozdawali osobom podróżującym zakładki do książek z fragmentami utworów Zbigniewa Herberta. Młodzież można było spotkać na dworcu kolejowym oraz w pociągu relacji Gdynia Główna - Katowice z dłuższym postojem w Korszach oraz na przystankach autobusowych i w autobusach relacji Korsze-Kętrzyn. Tego dnia zakładki dystrybuowane były również w bibliotece oraz filiach bibliotecznych.

Fundacja im. Zbigniewa Herberta powstała w 2010 roku z inicjatywy wdowy po Poecie, pani Katarzyny Herbert. Misją Fundacji jest ochrona i upowszechnianie twórczości Zbigniewa Herberta, będącej częściąpolskiego, europejskiego i światowego dziedzictwa literatury i kultury.