„CZARNY ORTALION” W BIBLIOTECE

dodano: 13.03.2023
autor: Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Korszach
W środowy wieczór w bibliotece odbył się kameralny koncert zespołu „Czarny ortalion” wykonujący swoje autorskie utwory wokalne i instrumentalne utrzymane w stylistyce bluesowej, jazzowej i folkowej oraz utwory innych wykonawców we własnych aranżacjach.

W obecnej chwili skład zespołu stanowi czworo miłośników bluesa i folku: Liliana Tawkin - wokalistka obdarzona wspaniałym głosem, Bogusław Bartoszewicz, który śpiewa i gra na gitarze rytmicznej, Benedykt Puchowski - grający na harmonijkach ustnych oraz Janusz Bieńkowski – gitarzysta, aranżer, autor tekstów i muzyki.

Koncert zgromadził wielu miłośników tego typu muzyki jak i samego zespołu, który gościł już w naszej bibliotece. Sala zapełniła się po brzegi, a goście przenieśli się w krainę bluesowych dźwięków. Goście mogli wysłuchać m.in. utworów Tadeusza Nalepy i Miry Kubasińskiej oraz innych artystów wspomnianych wyżej nurtów. W repertuarze znalazły się również utwory instrumentalne takich artystów jak C. Santana, S. Joplin, J. Cosma.

Członkowie zespołu skutecznie zarażali swoją pasją do bluesa. Ta energetyczna, a zarazem nostalgiczna muzyka, wciągała i rozbudzała zmysły każdego słuchacza. Panująca atmosfera na koncercie była naprawdę wyjątkowa, a zespół został obficie nagrodzony brawami.

Jeszcze raz dziękujemy zespołowi za wspaniały występ! Dziękujemy również naszej niezastąpionej publiczności za przybycie i niezwykłą atmosferę!