CHRONIĆ CZY EDUKOWAĆ - KOMPUTER PRZYJAZNY DZIECIOM

dodano: 20.08.2014
„Sieciaki na wakacjach” to seria wakacyjnych pikników edukacyjnych organizowanych przez Fundację Dzieci Niczyje i Fundację Orange. Akcja ma na celu edukowanie dzieci poprzez zabawę.

Z roku na rok wzrasta znaczenie Internetu w życiu najmłodszych. Niestety wzrasta też liczba nielegalnych treści w sieci. Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Korszach wyszła naprzeciw organizując piknik pod hasłem „Chronić czy edukować”.
O godzinie 13.00 przywitała nas Pani dyrektor życząc wszystkim dobrej i pożytecznej zabawy. Owinięci w sieć jako przyszli sieciakomani cierpliwie czekaliśmy na rozwój wydarzeń. Nasz projekt rozpoczął film "Owce w Sieci" Tematem filmu były zagrożenia związane korzystaniem dzieci z Internetu, telefonów komórkowych i innych nowych technologii rozpoczęła nasz piknik. Następnie w ruch poszły kartki z zadaniami i rebusami. Rozwiązując zadania poznaliśmy częściowo drużynę sieciaków a mianowicie -kto to jest Net Robi który uczył nas jak zabezpieczyć się, by nie wpaść w internetowe tarapaty i Kłamacza najniebezpieczniejszego z sieciuchów. Ciekawą częścią pikniku dotyczącego bezpieczeństwa w Internecie, były wyświetlane na dużym ekranie pytania quizowe. Z entuzjazmem i nierzadko z okrzykiem padały same poprawne odpowiedzi. To skutek, jak nam podpowiedziała Zuzia zdobytych wcześniej wiadomości.

Część edukacyjna pikniku dobiegła końca, czas na rozrywkę. Hura! –dało się słyszeć wesołe okrzyki Czekało na nas ognisko. Dawka informacji wzmogła apetyt. Kiełbaski pieczone na ogniu znikały w brzuszkach, pozostawiając umorusane buzie. Najbardziej aktywni uczestnicy otrzymali dodatkową atrakcję, darmową podróż na taczce.

Całość pikniku zakończyło rozdanie dyplomów. Rozradowani i zadowoleni z imprezy uczestnicy postanowili, że po powrocie do domu zalogują się na fajnej stronie- sieciaki.plTrochę hip-hopową wersją piosenki „ Ruszajmy w misję” wszyscy razem chórem na sieciową nutkę zakończyliśmy piknik z obietnicą przyszłorocznego spotkania „ Sieciaki na wakacjach”.