BOŻONARODZENIOWE SPOTKANIE DKK DLA DOROSŁYCH

dodano: 29.12.2022
autor: MGBP Korsze
Święta Bożego Narodzenia to najlepszy czas na refleksję nad swoim zachowaniem oraz wartościami, którymi kierujemy się w życiu. Dlatego tematem grudniowego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych było ponadczasowe opowiadanie Charlesa Dickensa „Opowieść wigilijna”.

Opowieść wigilijna jest piękną przypowieścią na temat szczęścia człowieka i wartości ludzkiego życia. W powieści powtarza się stara prawda, że pieniądze szczęścia nie dają. Prawdziwe szczęście człowieka polega na tym, że jest on otoczony przez ludzi, którzy obdarzają go miłością i szacunkiem. Uświadamia nam także, że każdy człowiek, nawet ten najgorszy, ma szanse poprawy, a jedynym w swoim rodzaju czasem na dokonanie takiej właśnie przemiany jest wigilia Bożego Narodzenia.

Dickens pozostawia czytelnika z ważnym przesłaniem, które zawiera jego utwór. Książka ta, mimo trudnej tematyki, niesie ze sobą głębokie przesłanie i zmusza do wielu refleksji. Dlatego warto ją znać nie tylko ze streszczenia.

Podczas spotkania klubowicze obejrzeli adaptację „Opowieści wigilijnej” w nietypowej odsłonie. Połączenie teatru oraz sztuki malowania piaskiem, światłem i śniegiem zrobiło wrażenie na uczestnikach.

Dziękujemy wszystkim za spotkanie i życzymy wszelkiej pomyślności w nowym roku.