BLUES W BIBLIOTECE

dodano: 26.02.2019
autor: MGBP Korsze
Popołudnie 20 lutego w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Korszach przerodziło się w wyjątkowy wieczór muzyki bluesowej. Wieczór nazwaliśmy „Polski Blues i Big Beat - Stare dobre piosenki”. Naszymi gośćmi był zespół „Czarny Ortalion” z Panem Januszem Bieńkowskim na czele. To właśnie z jego inicjatywy odbyła się inauguracja cyklu spotkań z bluesem i big beatem w bibliotece.

Czarny Ortalion to zespół, w którego skład wchodzi dwóch miłośników bluesa: Bogusław Bartoszewicz, który śpiewa i gra na gitarze rytmicznej oraz Janusz Bieńkowski - lider zespołu, gitarzysta, aranżer i autor tekstów. Czasami zespołowi towarzyszy wokalistka Liliana Tawkin, oczarowując publiczność swoim fenomenalnym, nietuzinkowym głosem. Tak też było i tym razem. Zespół zaprezentował swoje autorskie utwory wokalne i instrumentalne utrzymane w stylistyce bluesowej i big beatowej oraz utwory innych wykonawców we własnych aranżacjach.

Koncert okazał się niesamowitym przeżyciem dla licznie przybyłych fanów tego typu muzyki. Była to swoista interakcja pomiędzy publiką, a muzykami. Ta bardzo fajna, energetyczna, a zarazem i nostalgiczna muzyka, wciągała i rozbudzała zmysły każdego słuchacza. Panująca atmosfera na koncercie była naprawdę wyjątkowa. Brawom i owacjom na stojąco nie było końca.

Dzięki tak wspaniałej publiczności artyści czuli się u nas jak w domu i obiecali, że z chęcią będą tu wracać na kolejne występy.

Serdecznie dziękujemy naszym przesympatycznym gościom, czyli zespołowi „Czarny Ortalion” za wspaniały wieczór i występ oraz licznej publiczności za przybycie i wspaniałą atmosferę. Już dziś zapraszamy na kolejne spotkania z bluesem i big beatem.