BIBLIOTHECA BONA 2018

dodano: 08.07.2019
autor: MGBP Korsze
Od 2009 roku Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie przyznawała tytuł Bibliotheca Bona bibliotekom publicznym z regionu Warmii i Mazur w trzech kategoriach: bibliotek miejskich, miejsko-gminnych i wiejskich.

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Korszach po raz pierwszy tytuł Bibliotheca Bona otrzymała już w 2008 roku i był to tytuł przyznany przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Olsztynie za szczególne osiągnięcia biblioteki oraz wysokie wskaźniki czytelnictwa.

W 2019 roku zmieniono formułę wydarzenia - tytuł został przyznany w głosowaniu internetowym.

Wydarzenie składało się z dwóch etapów: powiatowego, w trakcie którego wybierane były najbardziej cenione biblioteki w poszczególnych powiatach oraz wojewódzkiego, podczas którego wyłoniona została Bibliotheca Bona ciesząca się największym uznaniem w województwie. Wyróżnione zostały także: biblioteka powiatowa pełniąca funkcje powiatowe, która nominowała nagrodzoną placówkę oraz biblioteka, która oddała najwięcej głosów w głosowaniu internetowym.

Tytuł Bibliotheca Bona 2018 otrzymała Gminna Biblioteka Publiczna w Kiwitach. Drugie miejsce zajęła Gminna Biblioteka Publiczna w Łukcie. Wyróżnienie dla biblioteki pełniącej zadania powiatowe oraz najaktywniejszej placówki w głosowaniu internetowym: Miejska Biblioteka Publiczna im. M. Kromera w Lidzbarku Warmińskim. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Z powiatu kętrzyńskiego do tytułu Bibliotheca Bona, Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kętrzynie zgłosiła Bibliotekę w Korszach, która po internetowym głosowaniu znalazła się w pierwszej trójce najlepszych bibliotek w województwie warmińsko-mazurskim i zajęła III miejsce. Koleżankom i kolegom bibliotekarzom, którzy na naszą placówkę głosowali serdecznie dziękujemy.

Źródło: http://www.wbp.olsztyn.pl/wystawy/2019/190523_1.html