BIBLIOTEKA I MOK NA TARGACH MAŁYCH PROJEKTÓW

dodano:30.05.2014
15-16 maja w Kamionce (Wiosce Garncarskiej) koło Nidzicy odbyły się Warmińsko-Mazurskie Duże Targi Małych Projektów. Targi zostały zorganizowane w ramach Projektu Współpracy pomiędzy lokalnymi grupami działania z województwa warmińsko-mazurskiego. Wśród ośmiu lokalnych grup działania promujących swoje małe projekty, które powstały przy wdrażaniu Lokalnych Strategii Rozwoju znalazła się też LGD Barcja.

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Korszach oraz Miejski Ośrodek Kultury zostały zaproszone przez LGD Barcja na organizowane targi. Dzięki zaproszeniu mieliśmy okazję zaprezentować efekty naszych dwóch projektów. Jeden z nich to „Od Kopciuszka do Hamleta-Spotkania teatralne w Korszach, Sątocznie, Łankiejmach i Kraskowie”, drugi „Biblioteka zdrowego i twórczego człowieka”, czyli cykl zajęć z gimnastyki relaksacyjnej, tańca nowoczesnego i towarzyskiego oraz warsztatów wyrobu ozdób z bibuły i drzewa osikowego.

Miejski Ośrodek Kultury prezentował projekt pt. „Międzynarodowy Plener Plastyczny – Korszeńskie Impresje. Korsze 2013”.

Stoiska Biblioteki i MOK-u wyróżniały się wśród innych ponieważ były kolorowe i różnorodne. Biblioteka oprócz zdjęć ze spotkań teatralnych i teatrzyków prezentowała wyroby z drzewa osikowego oraz ozdoby z bibuły i filcu. Wszystkie prezentowane wyroby to efekty warsztatów, które odbywały się w naszej gminie od stycznia do maja bieżącego roku.

Stoisko MOK obfitowało w prace artystów uczestniczących w plenerze malarskim w 2013r.Uczestnikami pleneru byli malarze m.in. z Rosji, Ukrainy i Polski.

W targach z naszej gminy uczestniczyło również Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Regionu „Dolina Gubra” , które prezentowało swoje dwa projekty - „Rodzinne wycieczki w odkrywaniu tajemnic Doliny Gubra” oraz „Skauci z Doliny Gubra w poszukiwaniu dziedzictwa historyczno-przyrodniczego regionu.

Organizatorzy zadbali również o zagospodarowanie czasu uczestnikom targów organizując szereg konkursów, zabaw i pokazów, m.in. pokaz sztuki garncarskiej, prezentacja zawodu kowala czy pokaz walki rycerzy w pełnym rynsztunku, itp.

Targi były również okazją do obchodów 20-lecia działalności Fundacji „Nida”, na które zaproszono uczestników programów, wolontariuszy, partnerów, sponsorów i przyjaciół Fundacji. Z 20 letnią działalnością Fundacji NIDA około 200 uczestników spotkania zapoznało się dzięki prezentacji filmowej pt. „Co zrobiliśmy ze swoją wolnością”.

Na zakończenie spotkania i targów odbył się uroczysty koncert, w którym wystąpili: Marta Fitowska, uczestniczka finałowego koncertu – „Jazzmania w Stodole”, Krzysztof Daukszewicz i „Czerwony Tulipan”. Koncert wywołał wiele pozytywnych emocji, tym bardziej że mogliśmy zrobić pamiątkowe zdjęcie z Krzysztofem Daukszewiczem oraz wokalistami zespołu „Czerwony Tulipan”.

Drugi dzień wyjazdu był okazją do zapoznania się z przyszłością programu LEADER w nowym okresie finansowania.

Po tak wspaniałych wrażeniach wracaliśmy do domu z nowymi doświadczeniami i głowami pełnymi pomysłów. Mamy nadzieję, że wystarczy nam zapału i czasu do ich realizacji, a jeśli znów szczęście nam dopisze pozyskamy nowe fundusze na ich realizację.

FILM

GALERIA