BEZPIECZNY INTERNET W BIBLIOTECE, SZKOLE I DOMU

dodano: 17.02.2020
autor: MGBP Korsze
Internet stał się nieodłączną częścią codzienności naszych pociech. Pomimo tego, że jest nieocenionym źródłem wiedzy, wymiany doświadczeń, miejscem wirtualnych spotkań z innymi ludźmi, to jest również zagrożeniem dla dzieci. Warto więc poznać podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z Internetu.

Wychodząc naprzeciw tym potrzebom Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Korszach zorganizowała spotkania edukacyjne w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu. Bibliotekę odwiedziły klasy I A i II A Szkoły Podstawowej w Korszach oraz III grupa Przedszkola Miejskiego.

Dzieci oglądały kreskówki, w których główni bohaterowie pokazywali jak bezpiecznie poruszać się w sieci, poznały słownictwo związane z wykorzystaniem komputera i Internetu. Dowiedziały się także o potencjalnych zagrożeniach, jakie mogą je spotkać w wirtualnym świecie oraz jak się przed nimi ustrzec. Szczególną uwagę zwrócono na to, co wolno, a czego nie wolno robić podczas korzystania z Internetu.

Dodatkowo uczestnicy brali udział w zajęciach z robotami. Celem było zainteresowanie młodych ludzi kodowaniem oraz pokazanie im, że rozpoczęcie przygody z programowaniem nie jest aż tak trudne jak mogłoby się wydawać.