BEZPIECZEŃSTWO W SIECI - LEKCJA BIBLIOTECZNA DLA PRZEDSZKOLAKÓW

dodano: 19.03.2018
autor: Anna Szumkowska, Magdalena Duńska
14 i 15 marca w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Korszach odbyły się lekcje biblioteczne na temat bezpieczeństwa w Internecie, w których uczestniczyły dzieci z Przedszkola Miejskiego w Korszach.

Spotkanie rozpoczęło się pogadanką dotyczącą podstawowych pojęć związanych z komputerem i Internetem. Dzieci chętnie podejmowały temat oraz trafnie odpowiadały na pytania. Następnie przedszkolaki obejrzały bajki edukacyjne z serii „Owce w sieci”. Każda kreskówka kończyła się morałem wygłaszanym przez dzielnego Gajowego, który podsumowywał lekkomyślne zachowanie Owiec i wskazywał sposoby uniknięcia nieprzyjemnych sytuacji. Po obejrzeniu i przeanalizowaniu treści filmików dzieci miały za zadanie narysować, co mogą robić w Internecie na wcześniej przygotowanych kartkach z wydrukowanym monitorem komputerowym. Kreskówki dostępne są na stronie http://pl.sheeplive.eu.

Dziękujemy dzieciom i opiekunom za udział w spotkaniu i zapraszamy na kolejne.

Wiele ciekawych informacji dotyczących bezpieczeństwa w sieci znajduje się na stronie: http://dzieckowsieci.fdn.pl. Zapraszamy zainteresowanych rodziców, by zajrzeli na tę stronę, gdyż przede wszystkim rodzice powinny znać zagrożenia świata wirtualnego i wiedzieć, jak sobie z nimi radzić i w jaki sposób przekazać tę wiedzę swoim dzieciom.