BEZPIECZEŃSTWO W SIECI - LEKCJA BIBLIOTECZNA DLA PRZEDSZKOLAKÓW

dodano: 08.11.2017
autor: Katarzyna Kietlińska
26 października w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Korszach odbyła się lekcja pod hasłem: „Bezpieczne dziecko w Internecie”, w której uczestniczyły dzieci z Przedszkola Miejskiego w Korszach.

Spotkanie rozpoczęło się pogadanką dotyczącą podstawowych pojęć związanych z komputerem i Internetem. Przedszkolaki bez problemu odpowiadały na zadane pytania. Żeby dzieci mogły bardziej zrozumieć co czyha na nie w Internecie obejrzały edukacyjne bajki, gdzie bajkowi bohaterowie: owieczki, mądry baca i odważny Gajowy pomogli zrozumieć zagrożenia występujące w wirtualnym świecie. Każdy problem poruszany w bajkach był omawiany i przedyskutowany z dziećmi, które bardzo chętnie zgłaszały swoje spostrzeżenia dotyczące niewłaściwego wykorzystywania Internetu przez bohaterów.

Nie zabrakło też zajęć plastycznych, w których przedszkolaki mogły popisać się zdolnościami plastycznymi. Zadanie dotyczyło zaprojektowania ulubionej gry bez przemocy na wcześniej przygotowanych kartkach z wydrukowanym monitorem komputerowym. Prawdziwą niespodzianką było skorzystanie z tabletów, na których dzieci mogły zagrać w gry edukacyjne.

Dziękujemy dzieciom i opiekunom za udział w spotkaniu i zapraszamy na kolejne.

Kreskówki dostępne są na stronie http://pl.sheeplive.eu. Zapraszamy zainteresowanych rodziców, by zajrzeli na tę stronę, gdyż dzieci powinny znać zagrożenia świata wirtualnego i wiedzieć, jak sobie z nimi radzić. Wiele ciekawych informacji dotyczących bezpieczeństwa w sieci znajduje się na stronie: http://dzieckowsieci.fdn.pl.