BEZPIECZEŃSTWO W SIECI - LEKCJA BIBLIOTECZNA

dodano: 24.04.2018
autor: MGBP Korsze
16 kwietnia w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Korszach odbyła się kolejna lekcja na temat bezpieczeństwa dzieci w Internecie. Tym razem biblioteka gościła klasę I B Szkoły Podstawowej w Korszach.

Spotkanie rozpoczęło się pogadanką dotyczącą podstawowych pojęć związanych z komputerem i Internetem. Następnie uczniowie, aby najprościej opisać przebieg informacji w sieci bawili się kłębkiem wełny imitującym sieć komputerową. Uczniowie kolejno obejrzeli bajki edukacyjne z serii „Owce w sieci”. Każda kreskówka kończyła się morałem wygłaszanym przez dzielnego Gajowego, który podsumowywał lekkomyślne zachowanie Owiec i wskazywał sposoby uniknięcia nieprzyjemnych sytuacji. Dodatkowo każdy problem poruszany w bajkach był omawiany i przedyskutowany. Dzieci chętnie podejmowały temat oraz trafnie odpowiadały na pytania.

Podczas drugiej części spotkania uczniowie mieli możliwość skorzystania z tabletów oraz zmierzenia się w konkurencjach robotów. Większość dzieci nie pierwszy raz zetknęła się z tabletami, ale roboty były dla nich nie lada wyzwaniem. Najbardziej emocjonujące były wyścigi z przeszkodami. W czasie zajęć uczniowie przekonali się, że dzięki dostępnym w tabletach aplikacjom mogą nauczyć się czegoś nowego, a kodowanie może być wyśmienitą rozrywką i zabawą.