BEZPIECZEŃSTWO W INTERNECIE

dodano: 04.03.2020
autor: Filia Biblioteczna w Łankiejmach
W lutym w Filii Bibliotecznej w Łankiejmach przeprowadzono kilka spotkań edukacyjnych związanych z bezpieczeństwem w internecie, w których udział wzięli uczniowie miejscowej szkoły. Podłożem do organizacji zajęć był Dzień Bezpiecznego Internetu - wydarzenie inicjowane przez Polskie Centrum Programu Safer Internet, które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę.

Najmłodsi uczestnicy zajęć obejrzeli filmiki edukacyjne stworzone przez organizatora akcji (PCPSI), rozwiązywali krzyżówki i inne zadania dotyczące tematu zajęć, wykonywali prace plastyczne oraz zapoznali się z bezpiecznymi grami dla dzieci dostępnymi w internecie. Starsi uczniowie wzięli udział w quizach o bezpiecznym internecie przeprowadzonych w aplikacji Kahoot oraz zapoznali się z historiami młodych ludzi, którzy doświadczyli cyberprzemocy.

Internet jest dzisiaj nieodłącznym narzędziem do pracy, nauki, komunikacji czy rozrywki. Jest również niestety miejscem pełnym niebezpieczeństw i niewłaściwych zachowań, dlatego warto propagować takie inicjatywy, jak Dzień Bezpiecznego Internetu i szerzyć jego koncepcje w najbliższym otoczeniu.