BARWNY I KOLOROWY DZIEŃ DZIECKA W KORSZACH

dodano: 09.06.2017
autor: MGBP Korsze, MOK Korsze
Dzień Dziecka to radosne i niezwykłe święto. Korszeńskie Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Otwarte Drzwi”, Miejsko Gminna-Biblioteka Publiczna i Miejski Ośrodek Kultury w Korszach zadbali, aby w tym dniu wszystkie dzieci czuły się wyjątkowe.

31 maja na Publicznym Miejscu Spotkań w Korszach na dzieci czekały liczne atrakcje. Najmłodsi mogli wyszaleć się za darmo na dmuchanych zjeżdżalniach i trampolinie. Na stoiskach czekały przepyszne kiełbaski, serwowane przez pracowników biblioteki. Panie z ośrodka kultury na osłodę przygotowały przepyszne gofry.

Dużym zainteresowaniem podczas festynu cieszyło się stoisko gdzie można było pomalować twarz. Dzieciaki cierpliwie ustawiały się w kolejki, by wyjść z nich z barwnymi motylami, groźnymi piratami czy też maskami w stylu spidermana.

Na scenie zaprezentowały się grupy taneczne i soliści z Miejskiego Ośrodka Kultury w Korszach. Zaprzyjaźniony teatr Art-Re z Krakowa zaprezentował korszeńskim dzieciom spektakl „Bazyliszek”. Oryginalność przedstawienia polegała na tym, że dzieci miały możliwość wystąpienia na scenie razem z aktorami i współtworzenia spektaklu teatralnego.

Następnie zabawę poprowadziła animatorka „Klaunady”. Było barwnie, kolorowo, moc zabaw i konkursów oraz ulubione przez wszystkie dzieci mega-bańki. Atrakcją było spotkanie z Tygryskiem, postacią z bajki „Kubuś Puchatek”.

Imprezę finansowo wsparła Gmina Korsze.