BAJKOWY KSIĄŻKOBUS W KORSZACH

Autor: Zofia Janczewska
Dzięki Książnicy Polskiej i Fundacji Lotto Milion Marzeń dnia 3.10.2013 r odwiedził nas KSIĄŻKOBUS. Na spotkanie przybyły dzieci z Przedszkola Miejskiego w Korszach oraz ze Szkoły Podstawowej. Do zabawy przyłączyły się również dzieci które przybyły na to wydarzenie z rodzicami. 

Kolorowy Książkobus zajechał przed Bibliotekę. Dzieci wzięły udział w konkursach i zabawach zorganizowanych przez pracowników biblioteki. Na koniec najmłodsi mieli możliwość wejścia do środka Książkobusu z bajkowo zaaranżowanym wnętrzem. Tam czekały je niespodzianki w postaci balonów, książek oraz zakładek. Wykonano wiele pamiątkowych zdjęć z bajkową postacią, a mianowicie ze Słoniem Trąbalskim. Radość i uśmiech na twarzach dzieci były odzwierciedleniem wspaniałej zabawy. 

Od 30 września do 4 października Książkobus odwiedził 13 miejscowości w województwie warmińsko mazurskim, dostarczając 7228 książek wydanych przez Media Rodzina do miejscowych bibliotek. Korszeńska biblioteka również wzbogaciła się o 556 tytułów , z których część przekazała bibliotece szkolnej oraz Przedszkolu Miejskiemu w Korszach. 
Szczególne podziękowania należą się Pani Iwonie Krupiczojć z Księgarni "Merkuriusz" w Korszach która zgłosiła naszą placówkę do wspaniałej akcji, czyli spotkania z KSIĄŻKOBUSEM.