ANDRZEJKOWE WRÓŻBY W BIBLIOTECE

dodano: 02.12.2019
autor: MGBP Korsze
29 listopada 2019 r. w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Korszach odbyły się Andrzejkowe Wróżby. Była to okazja do wspaniałej zabawy, ale też do pokazania tradycji i obrzędów ludowych.

Dzieci, które tego dnia odwiedziły bibliotekę kultywując tradycje, losowały wróżby, dzięki którym mogły poznać przyszły zawód, imię ukochanej/ukochanego i dowiedzieć się, co może zdarzyć się w ich życiu w niedalekiej przyszłości. Był to był bardzo magiczny wieczór. Do wróżenia wykorzystane zostały różnorodne rekwizyty, tj. chusta animacyjna, butelka, zabawki, monety oraz miska. Dużym powodzeniem cieszyły się „cukierki z wróżbą”, które rozeszły się błyskawicznie. W czasie wieczoru nie mogło także zabraknąć wróżenia z butów, aby dowiedzieć się, która z panien z grona wróżących jako pierwsza wyjdzie za mąż. Wróżby pobudzały wyobraźnię uczestników, uczyły kreatywności, pozwalały oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.

Mamy nadzieję, że magia tego dnia na długopozostanie w pamięci dzieci, a wszystkie wróżby spełnią się zgodnie z tradycją.