ANDRZEJKOWE WRÓŻBY W BIBLIOTECE

dodano: 04.12.2018
autor: MGBP Korsze
W dniu Świętego Andrzeja, czyli 30 listopada 2018 w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Korszach odbyły się Andrzejkowe Wróżby. Była to okazja do wspaniałej zabawy, ale też do pokazania tradycji i obrzędów ludowych.

Dzieci, które tego dnia odwiedziły bibliotekę kultywując tradycje, losowały wróżby, dzięki którym mogły poznać przyszły zawód, imię ukochanej/ukochanego i dowiedzieć się, co może zdarzyć się w ich życiu w niedalekiej przyszłości. Był to był bardzo magiczny wieczór. Dla uatrakcyjnienia wieczoru andrzejkowego, twarze uczestników zostały udekorowane pięknymi gwiazdkami. Do wróżenia wykorzystane zostały różnorodne rekwizyty, tj. popcorn, butelka, kubeczki i papierowe serca. Dużym powodzeniem cieszyły się „ciasteczka z wróżbą”, które rozeszły się błyskawicznie. W czasie wieczoru nie mogło także zabraknąć wróżenia z butów, aby dowiedzieć się, która z panien z grona wróżących jako pierwsza wyjdzie za mąż. Wróżby pobudzały wyobraźnię uczestników, uczyły kreatywności, pozwalały oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. Nie obyło się również bez pysznego poczęstunku, w postaci słodkich cukierków, owoców oraz ciasta przygotowanego przez panie bibliotekarki.

Mamy nadzieję, że magia tego dnia na długo pozostanie w pamięci dzieci, a wszystkie wróżby spełnią się zgodnie z tradycją.