„E-PASJONACI” W BIBLIOTECE

dodano: 06.04.2017
autor: Jadwiga Hajduk
Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Korszach była jedną z wielu instytucji, które włączyły się w tegoroczną kampanię Tydzień z Internetem. Uczestnicy spotkania zatytułowanego „e-Pasjonaci” poszukiwali odpowiedzi między innymi na takie pytania jak: Czy każdy może mieć ogon syreny? Jak zrobić domową farbę tablicową? Ile przepisów na sernik można znaleźć na blogu Kwestia Smaku? Z jakiego kraju pochodzi najbardziej wpływowa blogerka modowa świata?

Głównym elementem spotkania był quiz dotyczący majsterkowania, gotowania i szycia, a więc obszarów bliskich naszemu życiu codziennemu. Każde pytanie czy zadanie quizowe stało się okazją do przedstawienia ciekawego bloga. Uczestnicy mogli więc z jednej strony przekonać się, ile cennych informacji mają na wyciągniecie ręki w Internecie, z drugiej - że blogerem może być każdy, wystarczy mieć pasję i energię do dzielenia się swoimi zainteresowaniami
z innymi ludźmi. I że na blogowaniu można także zarabiać.

Quiz okazał się najciekawszym elementem spotkania dlatego, że wywoływał wiele emocji i pobudzał zdrową rywalizację. Uczestnicy spotkania zostali podzieleni na 4 grupy. Każda grupa po naradzie wybierała, ich zdaniem prawidłowe odpowiedzi na zadawane pytania quizowe. Każda prawidłowa odpowiedź nagradzana była słodkościami. Oprócz tego, że uczestnicy świetnie się bawili to pozyskali bardzo wiele cennych informacji. Grupa, która miała najwięcej prawidłowych odpowiedzi została nagrodzona drobnymi upominkami.

Tydzień z Internetem to doroczna, ogólnoeuropejska kampania, której celem jest zachęcenie jak największej liczby osób do poznania możliwości, jakie daje Internet. W Polsce odbywa się już po raz siódmy. W dotychczasowych edycjach wzięło udział 1.700 instytucji i ponad 63.000 osób. Koordynatorem akcji jest organizacja pozarządowa Telecentre-Europe, w Polsce koordynuje ją Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego we współpracy z partnerami.