„DZIEŃ DZIECKA” NA WESOŁO W KORSZACH

dodano: 10.06.2016
autor: MGBP Korsze, MOK Korsze
1 czerwca na Publicznym Miejscu Spotkań w Korszach odbyły się obchody z okazji „Dnia Dziecka”. Imprezę zorganizowali wspólnie: Korszeńskie Stowarzyszenie Społeczno – Kulturalne „Otwarte Drzwi”, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Korszach oraz Miejski Ośrodek Kultury w Korszach.

W słonecznej i radosnej atmosferze na plac spotkań przybywały dzieci wraz z całymi rodzinami.

Organizatorzy zapewnili bogaty program artystyczny. Na początku prezentowały się zespoły działające przy Miejskim Ośrodku Kultury w Korszach. Część artystyczną rozpoczęły występy dzieci uczęszczających na zajęcia wokalne. Następnie na scenie pojawiła się sekcja taneczna „MINI JUMP”.

Kolejnym punktem programu był teatrzyk. Grupa Teatralna Art-Re z Krakowa przedstawiła spektakl pt. „Wilk i Zając”. Aktorzy angażowali dzieci do wspólnej zabawy i wcielali dzieci w postacie bajkowe.

Nie obeszło się również bez konkursów i zabaw. Dzieci biorące udział w rywalizacjach otrzymały zabawki i drobne upominki. Na uczestników czekało również malowanie twarzy, malowanie na streczu oraz tworzenie mandali - czyli rysunku na planie koła.

Ostatnim punktem zabawy były pokazy Ochotniczej Straży Pożarnej w Korszach oraz Straży Granicznej z Sępopola. Dzieci mogły pojeździć quadem ze Straży Granicznej oraz wcielić się w role strażaka lejąc wodę z linii gaśniczych. Ponadto strażacy z Korsz przedstawili sprzęt hydrauliczny oraz pierwszą pomoc przedmedyczną.

Dla dzieci podczas imprezy serwowane były za darmo kiełbaski i gofry. Na uczestników czekały także stoiska z popcornem, watą cukrową, trampoliną, dmuchańcami i loterią fantową.